Игуаин удължи кошмара на Юве (видео + галерия)

Кошмарният старт на Ювентус в Серия "А" продължава с пълна сила. Шампионите записаха трета загуба от шест кръга в калчото, след като отстъпиха с 1:2 от Наполи пред 60 000 на "Сан Паоло" и останаха с едва пет точки в класирането. Герой за домакините отново се превърна Гонсало Игуаин, който вкара победния гол в 62-ата минута. Това беше неговия 40-и гол в 75 мача в Серия А. Преди това Лоренцо Инсиние бе открил в 26-ата минута след асистенция на аржентинеца. Почетното попадение за "бианконерите" бе дело на Марио Лемина, което беше негово първо с екипа на "Старата госпожа". Въпреки натиска гостите не стигнаха до равенство и тифозите на домакините изпаднаха в екстаз.

Звездата на "небесносините" Игуаин пък показа, че навлиза във форма, като вече има пет попадения този сезон и общо 10 в последните седем мача от Серия "А" на "Сан Паоло".

Шампионите за последните четири години пък записват най-слабия си старт в историята в ерата на трите точки, а също така от 45 години не бяха стартирали толкова слабо в калчото. Успехът е едва втори за Наполи този сезон, след 5:0 миналата седмица отново пред своите тифози срещу Лацио, като тима има вече девет точки.
Наполи - Ювентус
Сблъсъкът започна с натиск на домакините, които имаха претенции за дузпа в началните минути, но не я получиха. Все пак Ювентус първи стигна до гол в 4-ата минута след бърза контраатака. Попадението на Симоне Дзадза обаче беше отменено поради засада.

Италианският шампион постепенно овладя инициативата и се настани в полето на домакините. В 13-ата минута Дзадза отново беше близо до гол, но ударът му от границата на наказателното поле беше отразен от стража на Наполи Хосе Рейна.

Постепенно играта се изравни и футболистите на Наполи започнаха да поглеждат към вратата на Джанлуиджи Буфон. В 20-ата минута Лоренцо Инсиние отправи силен, но неточен удар. Малко преди това Фаузи Гулам пък претендира за игра с ръка в наказателното поле на Джорджо Киелини при изчистването на една топка.

Усилията и по-добрата игра на Наполи в тези минути даде резултат. В 26-ата минута Лоренцо Инсиние вдигна на крака публиката на "Сан Паоло" със зрелищен гол в долния ъгъл на вратата на Буфон след двойно подаване пред наказателното поле с Гонсало Игуаин.
Свободното падане на Ювентус продължи и в Неапол
В края на полувремето Инсиние отново изправи публиката на крака, но този път за да го изпрати с аплодисменти при принудителното му излизане от игра поради контузия. Той беше заменен от Дрис Мертенс. В последната минута на първата част Наполи можеше да води и с 2:0 след пробив на Летнес по лявото крило. Той предпочете да стреля, вместо да потърси свободен съотборник в наказателното поле, но изстрелът му беше неточен.

Гостите от Торино излязоха с идеята да потърсят изравнителен гол през втората част. Натискът им не даде резултат в първите десет минути, като най-добрите им възможности бяха в началото, когато Дзадза попадна в засада. В 55-ата пък Юве получи право да изпълни пряк свободен удар от удобна позиция, но ударът на Пол Погба не се получи. В 59-ата минута и Гонсало Игуаин пробва удара си след идентична атака като при първия гол на Инсиние, но топката беше отразена от Буфон.

В 62-ата минута обаче италианският национал беше безпомощен след индивидуален пробив на Игуаин, който преодоля трима играчи на Ювентус в отбрана преди да прати топката в мрежата. Ювентус обаче много бързо върна едно попадение чрез Марио Лемина само две минути след гола на Игуаин. Тъмнокожият футболист се възползва от зле отбита топка след удар на Дибала и при добавката опъна мрежата от близка дистанция.

Влезлият като резерва на мястото на Пауло Дибала Алваро Мората изправи на нокти феновете на Наполи в 73-ата минута с мощен удар от границата на наказателното поле, но топката мина встрани. Нервите започнаха да вземат връх с приближаването на края на мача и на терена пробляснаха искри. В добавеното време гостите претендираха за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но претенциите им не бяха удовлетворени.
Домакините обаче спечелиха играта на нерви и се поздравиха с победата, която ги изстреля на 8-о място в класирането, докато Ювентус остана на незавидната 13-а позиция.