100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Уест Хам с нова издънка вкъщи, спаси се от загуба в края (видео)

Лондонският Уест Хам, който победи последователно Арсенал (2:0), Ливърпул (3:0) и Манчестър Сити (2:1) далеч от дома, записа поредна домакинска издънка, завършвайки наравно 2:2 с Норич на "Болейн Граунд". Възпитаниците на Славен Билич изнесоха поредната си слаба продукция пред собствените си фенове и бяха много близо до това да загубят от "канарчетата", но Шейку Кояте спаси точката за своя отбор с гол в 90-ата минута на мача. По този начин "чуковете" взеха едва четвъртата си точка от 12 възможни като домакин.

Роби Брейди даде ранен аванс на Норич след само 9 минути игра, след като се възползва от грешка на Марк Нобъл в средата на терена и с добър завършващ удар преодоля Адриан дел Кастийо за 0:1. Диафра Сако изравни резултата в 33-ата минута след добро подаване на Димитри Пайе, но домакините така и не успяха да наложат волята си над своя опонент.

След почивката играта бе двуостра, но дълго време зрителите не видяха попадение в една от двете врати. Така се стигна до финалните минути на срещата, в които съперниците си размениха по едно попадение. Първо резервата Нейтън Редмънд бе на път да донесе успеха на Норич, разписвайки се в 85-ата минута на срещата с удар по тревата. След това обаче Кояте оформи крайното 2:2, завършвайки подаване на появилия се като резерва Андрю Каръл.

Ремито прекъсна серията от три поредни победи на Уест Хам в шампионата и остави лондончани на третото място в класирането с 13 точки, колкото има и Арсенал. Норич пък се намира на 13-ото място с 9 точки в актива си.