Бивш левскар вкара на Каляри, но не го спря към върха

Бившият играч на Левски Наджиб Амари изигра много силен мач за своя отбор Латина при поражението с 2:3 във визитата на Каляри от 5-ия кръг на Серия "Б". Техничният играч първо удари греда при 0:0, а след това възстанови равенството 2:2 в 60-ата минута със своя втори гол на Апенините от 13 мача и смълча трибуните в Сардиния, но 10 минути преди края Джанети донесе победата на Каляри. Именно този успех изведе тима на първо място в класирането с 13 точки. Досегашният лидер Ливорно на Кристиян Панучи, който имаше четири поредни победи изненадващо падна с 1:2 от Специя пред своите тифози след гол в 95-ата минута на Емануеле Калайо.

Третият Чезена удържа геройско 0:0 при гостуването на Перуджа, където завършиха срещата с девет човека, а три пъти гредите спряха домакините и вече имат 10 точки. Такъв актив имат и Специя и Кротоне, който надви с 2:0 в гостуването в Про Верчели. Отборът на Новара с Андрей Гълъбинов приема Комо в понеделник.