Алексис изригна с хеттрик и Арсенал нанесе първа загуба на Лестър (видео)

Арсенал стигна до обрат и победа с 5:2 като гост на Лестър, нанасяйки първа загуба на отбора на Клаудио Раниери, който се превърна в хит от началото на сезона. Джейми Варди изведе домакините напред в 13-ата минута, а два други негови удара срещнаха гредите. Тио Уолкот изравни (18'), след което дойдоха минутите на Алексис Санчес (33', 57', 81'), който наниза хеттрик. Варди добави още един гол минута преди края, а Оливие Жиру сложи точка на головото зрелище в добавеното време.

Клаудио Раниери бе направил една промяна в своя състав - Марк Олбрайтън стартира вместо Гьокхан Инлер, който остана на скамейката.

Матийо Фламини, който вкара два гола за победата над Тотнъм през седмицата, бе титуляр за Арсенал. Пер Мертезакер започна вместо наказания Габриел Паулища.

Началото бе силно за домакините, които контраатакуваха много опасно своя съперник. Още в 11-ата минута удар на Джейми Варди срещна гредата, но много скоро след това именно голмайсторът на "лисиците" откри резултата. Дринкуотър изведе много добре Варди от дълбочина, нападателят стреля по диагонала, не оставяйки шанс на Чех. Минути по-късно Варди получи трети шанс, но за втори път ударът му срещна гредата. Вместо да увеличи аванса си, Лестър допусна изравнителен гол в 18-ата минута. Касорла изведе Уолкот зад отбраната и англичанинът завърши хладнокръвно, стреляйки покрай Шмайхел.

Арсенал стигна до пълен обрат в 33-ата минута, когато Белерин центрира отдясно, получи се рикошет в бранител на Лестър, след което Санчес засече на далечната греда - 1:2.

След почивката чилиецът отбеляза още два гола, оформяйки своя хеттрик. Първо, в 57-ата минута, Алексис изпревари Шмайхел и засече с глава добро центриране на Йозил. Девет минути преди края Санчес препарира стража на Лестър с мощен удар - 1:4.

В 89-ата минута Варди намали с втория ги гол в мача. Чех се намеси добре и спаси удар на Крамарич, но топката стигна до Варди, който я прати в далечния ъгъл - 2:4. В добавеното време появилият се като резерва Оливие Жиру оформи крайното 2:5, след като засече центриране по земя на Санчес.

Арсенал е с 13 точки - на три зад новия лидер Манчестър Юнайтед, докато Лестър е с 12.