Разклатеният Волфсбург вдъхна живот на Хановер (видео)

Отборът на Волфсбург записа нов разочароващ резултат в германската Първа Бундеслига тази седмица. След тежкото поражение с 1:5 на "Алианц Арена" от Байерн (Мюнхен) преди броени дни, днес "вълците" стигнаха само до 1:1 при домакинството на последния в подреждането Хановер 96. Бас Дост (40) бе точен за Волфсбург, а попадението за Хановер реализира Хироши Кийотаке (57). Хановер сложи край на черната си серия от 5 поредни поражения в Бундеслигата и в 7-ия кръг днес се поздрави с втората си точка от началото на сезона. Хановер обаче остава на последното 18-о място с 2 точки. Волфсбург пък е четвърти с 12, като вече е на 9 точки зад лидера Байерн (Мюнхен) и на 4 зад втория Борусия (Дортмунд), който все още не е изиграл срещата си от кръга.

Хановер можеше първи да вкара гол, но Артур Собиех пропусна доста добър шанс, след като получи чудесен извеждащ пас, но първо се засуети пред вратата на домакините, а после ударът му бе спасен от Диего Беналио.

В 40-ата минута "вълците" излязоха напред в резултата. Даниел Калиджури центрира към Бас Дост и холандският нападател с глава заби топката във вратата на Рон-Роберт Цийлер. Това бе 19-ият гол на Дост за календарната година в Първа Бундеслига и холандецът е най-резултатният играч в германското първенство през 2015. Преди началото на мача пък Волфсбург пък бе отборът с най-много точки (29) от всички отбори в Бундеслигата за 2015 година.

В 57-ата минута Хироши Кийотаке вкара прекрасен гол за 1:1. Японският халф овладя на гърди топката в наказателното поле на Волфсбург след центриране на Мануел Шмийдебах и с удар от въздуха опъна мрежата зад Беналио.

До края на мача домакините така и не успяха да се преборят за трите точки. В добавеното време резервата Максимилиан Арнолд можеше да донесе успеха на домакините, но ударът му с левия крак мина на сантиметри встрани от левия страничен стълб и двубоят приключи без победител.