Херо спря Мъри и го отдалечи от титлата

Сблъсъкът между двама от най-добрите български треньори Димитър Димитров и Станимир Стоилов в Казахстан завърши с успеха за Херо. Неговият тим Иртиш победи с 2:1 шампионите от Астана в мач от 27-ия кръг в първенството. Поражението е второ поредно за Мъри и момчетата му, които след загубата с 0:1 миналата седмица от лидера Кайрат вече изостават на четири точки от първата позиция.

Попаденията за бившия тим на Орлин Сторокин отбелязаха двама бивши играчи на родната "А" група.  Пристигналият от Берое Аласан Ндайе (5) и от Славия Карлос Фонсека (32) дадоха комфортна преднина на своя тим до почивката.

Донеслият световната титла на Сърбия до 20 години Неманя Максимович върна едно попадение в 51-ата минута, а няколко пропуска на Кабанага попречиха на гостите да стигнат поне до точката, като поражението ги отдалечи от втора поредна титла.
Астана остана на второ място с 28 точки, като изостана на четири от Кайрат. Актобе също има 28 точки и заема трето място, като утре гостува на лидера. Иртиш е на четвърто място с 25 точки, но с мач повече от първите три тима в класирането.