Лудогорец си играе с огъня в битката с Литекс (видео)

Отборите на Лудогорец и Литекс не успяха да излъчат победител в дербито от 10-ия кръг на "А" група. В битката за върха двата тима завършиха 1:1. Гостите излязоха напред в резултата в 23-ата минута, когато Нунеш се възползва от пас на Асприля. Пет минути по-късно българският шампион изравни чрез Кафу.

Мачът бе доста нервен и изпъстрен с множество нарушения и картони. "Орлите" играха цяло полувреме с човек повече, тъй като Страхил Попов получи директен червен картон за нарушение срещу Препелица.

В края на срещата Лудогорец можеше да получи втори гол и да загуби, което нямаше да е незаслужено, тъй като за пореден път изнесе слаба продукция.

Първата опасна ситуация бе регистрирана в 20-ата минута, когато гостите пропуснаха да поведат. Кристиян Малинов бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да завърши атаката, се опита да намери свой съотборник и сбърка.

В 23-ата минута Нунеш се възползва от отличен пас на Асприля, който премина като малка гара през Натанаел, и с удар по земя не остави шанс на Милан Борян - 0:1.

В 28-ата минута Лудогорец изравни. Марселиньо напредна мощно през центъра и подаде към Кафу, който с техничен удар по диагонала прати топката в мрежата.

В 43-ата минута "орлите" имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Клаудио Кешеру, но главният съдия Таско Тасков прецени, че в тази ситуация правилата не са нарушени.

Втората част започна по кошмарен начин за "оранжевите". В 46-ата минута Страхил Попов получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Андрей Препелица.

Наставникът на "зелените" Едуард Ераносян реагира на момента и направи смяна, като на мястото на централния бранител Керчев пусна офанзивен играч като Мисиджан. Лудогорец заигра с трима в защита, но и това не даде резултат.

Съвсем логично домакините взеха инициативата, но възпитаниците на Ераносян така и не успяха да създадат чисто голово положение.

Литекс заслужава похвала за начина, по който се бранеше с човек по-малко.

В 48-ата минута Кешеру стреля с глава, но стражът Баривйера бе заел добра позиция и неутрализира опасността.

В 71-ата минута Вирджил Мисиджан и Препелица пробваха късмета си, но ударите им попаднаха право в обсега на вратаря на "оранжевите".

В минутите до края Лудогорец атакуваше, а Литекс разчиташе изцяло на контраатаки. При една от тях Асприля премина през трима човека на Лудогорец, но вместо да потърси комбинация със свой съотборник, който бе заел изгодна позиция, се опита да изненада Борян с удар отдалеч. По този начин крилото, който през второто полувреме заигра на върха на атаката провали отлично положение за гол.

В даденото продължение Асприля изведе отлично Иван Горанов. Футболистът напредна и шутира без да се бави, но Борян показа класа и спаси.

ЛУДОГОРЕЦ: Борян, Минев, Моци, Керчев, Натанаел, Кафу, Препелица, Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Кешеру

ЛИТЕКС: Баривйера, Попов, Рейс, Перез, Недялков, Асприля, Бумал, Станоев, Нунеш, Малинов, Йонсен