Божинов отново бележи в Белград при поредната издънка на Партизан (видео)

Българският нападател на Партизан Валери Божинов прекъсна серията си от няколко мача без гол, след като се разписа за 1:1 срещу РАД в отложен мача от Суперлигата в Сърбия. Попадението е пето за голаджията на "бяло-черните" в първенството от шест мача, но първите четири ги вкара в първите три кръга на шампионата.

Божинов се разписа в 22-ата минута със силен удар с десния крак, който мина между краката на противниковия вратар Будакович. Само минута по-рано Неманя Видич с глава бе дал преднина на гостите след груба грешка на Живкович.

Контузията в глезена на Божинов отшумя и във втори пореден мач е титуляр за шампионите на Сърбия.
29-годишният национал бе сред най-активните за своя тим, докато стоя на терена - 65 минута. Именно от него дойдоха най-големите опасности създадени от атаката на Партизан. Вратарят Будакович обаче беше безгрешен и спаси няколко удара, а Божинов не бе точен при две мелета в края на първото и началото на второто полувреме, когато от два метра удари гредата и пропусна да стане герой за своите.
След смяната му Партизан не създаде чисти положения, като само един гол от засада бе отменен в края. Шампионите отново пропуснаха победата и вече изостават на девет точки от Цървена звезда след 10-ия кръг, като логично бяха изпратени с освирквания.
Партизан има 17 точки, а звездашите са с 26.