Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Има живот след Фавър - Мьонхенгладбах отвори очи (видео)

След пет поредни загуби в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) най-накрая успя да се зарадва, надвивайки Аугсбург с 4:2 в среща от шестия кръг. Това беше първи мач след оттеглянето на наставника Люсиен Фавър, който в неделя хвърли оставка. На негово място временно беше назначен Андре Шуберт, който дебютира тази вечер.

Първите три точки в актива на домакините бяха изковани набързо още до 21-ата минута, когато "жребчетата" вече водеха с 4:0. Фабиан Джонсън се възползва от рикошет и откри с хубаво воле в 5-ата минута, а след това в рамките на 240 секунди Гранит Джака, Ларс Щиндъл и Махмуд Дахуд върнаха усмивките по лицата на феновете си. И трите попадения дойдоха след асистенции на Рафаел.

Баварският тим обаче не се предаде и през второто полувреме успя да върне два от головете след дузпи. И двете бяха реализирани от капитана Паул Верхаах - в 52-ата и 75-ата минути. Успехът на Борусия обаче не беше застрашен, защото отборът в бяло отново натисна и дори удари две греди след шутове на Ибрахима Траоре и Рафаел.

Макар през миналия сезон да беше сред хитовете, сега Аугсбург започна слабо и има само една победа в актива си.