Късни голове изкачиха Шалке до трета позиция (видео)

С два гола в последния четвърт час Шалке 04 измъкна домакинска победа с 2:0 над Айнтрахт (Франкфурт) и ще посрещне седмия кръг в Бундеслигата на трета позиция, само на 3 точки зад големия си съперник Борусия (Дортмунд). "Миньорите" бяха по-добрият отбор преди почивката, но пък не стигнаха до сериозни възможности. През второто полувреме нещата се обърнаха и гостите можеха да нанесат своя удар, но и те пропуснаха да го сторят.

Статуквото беше нарушено чак в 76-ата минута, когато Жоел Матип забоде топката с глава в мрежата след центриране на Йоханес Гайс.

Малко след това голмайсторът на шампионата от миналия сезон Александер Майер вече виждаше как изравнява, но пак Матип беше главно действащо лице, избивайки точно пред голлинията.

В продължението младата надежда на клуба от Гелзенкирхен Льорой Сане мина като на парад през отбраната в бяло и оформи крайното 2:0.