Монтана отвя Пирин и е на 1/8-финал (видео)

Отборът на Монтана победи с 3:1 като гост Пирин (Гоце Делчев) в 1/16 финална среща от турнира за Купата на България.

Атанас Илиев откри резултата в 21-та минута, след като засече с глава центриране от дясно на Йордан Тодоров. В добавеното време на първото полувреме Христофор Хубчев напредна по левия фланг и намери в наказателното поле Сергей Георгиев, който изпрати топката с глава за втори път в мрежата на Николай Шоколарев.

Две минути след подновяването на играта отново Атанас Илиев се разписа с глава. Привлеченият през лятото голмайстор на Добружа направи резултата класически след нова асистенция на Христофор Хубчев. Това попадение поуспокои футболистите на Монтана и те позволиха на домакините да вкарат почетен гол. Направи го в 83-та минута Даниел Гогов с удар от границата на наказателното поле.

Пирин: Николай Шоколарев, Борислав Сандев, Марио Близнаков, Живко Грозданов, Георги Самокишев, Атанас Спириев, Стойко Иванов, Даниел Гогов, Радослав Монов, Ибрахим Мехремски и Иван Спахиев.

Монтана: Ивайло Василев, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Христофор Хубчев, Георги Ангелов, Янко Ангелов (46-Християн Попов), Сергей Георгиев, Станислав Генчев (74-Матей Поплатник), Атанас Илиев, Борислав Балджийски (46-Иван Минчев), Владимир Мичев