Балдовалиев прати "смърфовете" на осминафинал за Купата

Полуфиналистът от миналата година за Купата на България Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Оборище (Панагюрище) при гостуването си от 1/16-те финали. Две попадения бяха дело на Зоран Балдовалиев, който първо се разписа в 12-ата минута от фаул, а секунди преди края на първата част удвои от дузпа. Така македонският нападател се превърна във водещ стрелец на тима през този сезон, след като с трите си гола в "А" група вече има пет попадения. Звездата на гостите Маритн Камбуров бе оставен на пейката, а Стефан Велев дебютира от първата минута за "смърфовете".

ОБОРИЩЕ (ПАНАГЮРИЩЕ) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:2

0:1 Балдовалиев (12)
0:2 Балдовалиев (45-д)

ОБОРИЩЕ (ПАНАГЮРИЩЕ): Ивайло Яначков, Петър Петров, Мартин Димов, Ивайло Димитров, Калоян Цветков, Окечукуо Обаси, Христо Гоговски, Владимир Бахъров, Владимир Каптиев, Георги Нетов, Григор Долапчиев

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Ясеин Ел Каруби, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Крум Стоянов, Стефан Велев, Ванчо Траянов, Бирсент Карагарен, Дани Кики, Зоран Балдовалиев, Димо Баколов

Съдия: Ивайло Стоянов