Даниел Караколев девети на ЕП по кану-каяк

Спортният талант на "Еврофутбол" – Даниел Караколев и партньорът му на двойка каяк Христо Реков завършиха на девето място на 1000 метра на Европейското първенство по кану-каяк до 23 години в Басков (Румъния). Неговата сестра-близначка, която също е подпомагана от българския букмейкър, допусна грешка в събота и бе дисквалифицирана на същата дистанция. На 500 метра обаче тя достигна до финал „Б“ в неделя, където се нареди на 7-ма позиция.

Друг Спортен талант на "Еврофутбол" – Боряна Калейн, обра медалите на международния турнир в Сараево (19-20.09.2015 г.). Тя спечели златни отличия на обръч, топка и бухалки, въпреки дългото 15-часово пътуване.

"Много съм доволна от оценките, което е моя лична победа над условията, които не бяха много добри за художествена гимнастика", заяви Боряна часове след завръщането си в София. "Благодаря на "Еврофутбол", че ми дава възможност да трупам състезателен опит в различни условия", допълни 15-годишната софиянка.

От събота до четвъртък на гребния канал в Пловдив се провежда Държавният отборен шампионат по академично гребане във всички възрасти. Талантът на "Еврофутбол" Десислава Георгиева финишира на първо място при жените на скиф и на двойка скул със Стойна Пенелова. Другият ни талант – Елизабет Кирилова бе изключително разочарована, след като на 4-ка скул и на 4-ка без рулеви завършиха първи, но по-късно бяха декласирани, а на двойка скул не бяха допуснати до участие. Днес, на шампионата при девойките старша възраст, Бети получи частичен реванш с купата при 4-ка без рулеви и втората позиция на 2-ка скул. По-късно днес тя ще се състезава на 8-ка с рулеви, а Деси на скиф.

Медийни партньори на програмата "Спортни таланти" са вестниците „Стандарт“, „Еврофутбол“ и „Марица“, агенциите Крос и БГНЕС, сайтовете sportal.bg, viasport.bg, bgathletic.com, dir.bg, actualno.com, sportline.bg, ngobg.info, winner.bg, chuime.bg, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, както и радиата Дарик, БНР, N-JOY, bTV и Z-Rock.