Два отбора от "А" група отпаднаха на 1/16-финал (всички резултати за Купата на България)

Втородивизионният Спартак (Плевен) поднесе голямата изненада в турнира за Купата на България, след като надви с 2:1 Славия в мач от 1/16-финалите на турнира и изхвърли елитния си съперник от надпреварата. Съдбата на "белите" последва и Пирин (Благоевград). "Орлетата" отстъпиха с 0:1 на Несебър.

Сензация поднесе и аматьорският Вихър от пловдивското село Строево, който победи Добруджа с 5:3 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха при резултат 0:0.

Дузпи решиха и срещата Етър - Созопол, която завърши 5:6, след като за 120 минути двата тима стигнаха до 1:1.

Носителят на Купата на България Черно море не срещна проблеми с Пирин (Разлог) и спечели гостуването със 7:1. Шампионът Лудогорец се отчете с категорично 5:0 срещу аматьорския Локомотив (Мездра). Затруднения нямаха и другите елитни тимове - Берое, Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив).

В битката между два отбора от "Б" група Банско победи с 3:1 като гост Верея. В редовните 90 минути съперниците си размениха по един гол, но Атанас Чепилов реши двубоя с две попадения (97' и 118').

В късната среща ЦСКА надви Нефтохимик с 3:1 и също намери място в следващия етап.

Вчера Литекс, Дунав (Русе) и Локомотив (Горна Оряховица) си осигуриха участие в 1/8-финалите, а утре играят Поморие и Левски.