Бивш нападател на Вердер покоси бременци (видео)

33 години по-късно Дармщат 98 отново записа домакинска победа в Бундеслигата, след като надигра Вердер (Бремен) с 2:1 в двубой от 6-ия кръг. За последно "лилиите" бяха постигали успех на свой терен в елита през 1982 година. Сега той стана факт след два гола на бившия нападател на бременци Сандро Вагнер.

Вердер вкара при първото си положение в 19-ата минута чрез Арон Йохансон, а секунди по-късно исландецът пропусна втори гол. В 31-ата минута обаче Вагнер изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Феликс Вийдвалд срещу Ян Розентал.

След това и двата тима пропуснаха добри възможности, за да се стигне до 84-ата минута, когато Марсел Хелер сложи топката на главата на Вагнер за 2:1.

Новаците от Дармщат правят силно начало на сезона и засега имат само една загуба, докато северняците записаха две поредни и имат 7 точки на сметката си.