Рома пропадна, Тоти с исторически гол от засада

Тимът на Рома изгуби две точки в битката за челните места в Серия "А". Франческо Тоти и компания не успяха да победят Сасуоло на "Олимпико", завършвайки 2:2. Капитанът на домакините обаче ще помни този двубой, след като реализира своя гол №300 за "вълците" във всички турнири. Това обаче не се оказа достатъчно за състава на Руди Гарсия да се поздрави с трите точки. По този начин римляните се отдалечиха от първото място, на което едно лично седи Интер.

В 22-ата минута Грегъри Дефрел даде аванс за гостите. Френският нападател порази мрежата на Морган Де Санктис с плътен удар по тревата. След този студен душ "джалоросите" тръгнаха да изравняват и успяха. В 36-ата минута Тоти получи пас, след като вратарят на Сасуоло Андреа Консили подари топката на домакините, и с известна доза случайност прати топката зад голлинията. При подаването към него обаче Принца на Рим беше в засада, която не бе маркирана от страничния съдия. В последната минута на първата част обаче момчетата на Еузебио Ди Франческо отново показаха зъби - Матео Политано с изстрел отляво направи 2:1 за Сасуоло.

Началото на второто полувреме бе обещаващо. Мохамед Салах отбеляза изключителен гол с воле. Бившият голаджия на Челси намери топката след корнер от далечно разстояние и с чудесен шут матира Де Санктис - 2:2. Това бе първи гол за египтянина с екипа на Рома в Серия "А". Малко след това той можеше да стане герой за своите, но Консили спаси по блестящ начин фалцов удар, който отиваше в далечния ъгъл. Така стражът на гостите се реваншира за грешката си при гола на Тоти и сътвори спасяването на кръга в Серия "А".