Едно полувреме на мускули не стигна - Севиля остава на дъното (видео)

Носителят на Купата на УЕФА Севиля записа пореден разочароващ резултат на домашна сцена, след като загуби с 1:2 от Селта у дома в среща от 4-ия кръг на Примера дивисион. Така отборът на Унай Емери остава на дъното на таблицата без победа и само с 2 точки в актива си. В същото време Селта се изравни с лидера Реал Мадрид преди останалите двубои.

Четири дни след триумфа си над Борусия (Мьонхенгладбах) в Шампионската лига домакините не приличаха на себе си през първото полувреме. В него гостите натрупаха добър аванс след попадения на Нолито в 15-ата минута и на Даниел Вас в 26-ата минута, като пропуснаха още няколко. Тимът от Галисия направи на пух и прах селекцията в бяло и заслужаваше да натрупа още по-голяма преднина. Севиля организира само една опасна атака за тази част и тя дойде чак в 45-ата минута, когато Евер Банега се озова сам срещу Серхио Алварес, но не успя да го преодолее. Допълнителен минус беше контузията на Витоло още след половин час игра.

Емери предприе драстични мерки и на полувремето вкара Фернандо Йоренте като втори нападател. Това веднага даде резултат, защото домакините се преобразиха и за нула време заредиха положение след положение през вратата на Селта. Хосе Антонио Рейес и Кевин Гамейро нямаха шанс в рамките на три минути, за да дойде 54-ата минута, когато включване на Мариано отдясно завърши с перфектно центриране към Йоренте на далечната греда и дебютен гол на сметката на испанския национал след трансфера му от Ювентус.

Натискът продължи и Йоренте претендираше за дузпа в 56-ата минута, но не такова беше мнението и на съдията. В 59-ата минута Гамейро насочи добре с глава, но и този път Серхио отрази. В 66-ата минута вратарят вече беше безпомощен след фалциран шут на Михаел Крон-Дели, но пък топката срещна напречната греда. "Рамон Санчес Писхуан" трепетно очакваше изравняването, но някъде тук се изпариха силите на футболистите в бели екипи.

След това Селта отново натисна педалите и в рамките на няколко секунди Серхио Рико прояви майсторство след удари на Фабиан Ореяна и Яго Аспас.

Играчите на Севиля вече откровено залагаха само на високи центрирания и остри влизания, докато гостите изчакваха всяка възможност за контраатака. При две такива авторът на втория гол Даниел Вас не отигра точно, с което пропусна да сложи точка на спора още преди последния съдийски сигнал. В заключителните секунди домакините вече бяха с човек повече след втория жълт картон на Джонатан Кастро-Джони в 89-ата минута и успяха да стигнат до положение в продължението, но топката рикошира в играч на Селта и това беше краят.

След три дни Севиля гостува на Лас Палмас в двубой от междинния кръг, докато днешният победител го очаква сблъсък с Барселона у дома.