И Локо (Пд) се справи с последния (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) надви с 2:1 Пирин (Благоевград) в среща от 9-ия кръг на "А" група. Мартин Камбуров (24') и Зоран Балдовалиев (44') вкараха попаденията за домакините, а Илия Карапетров се разписа за "орлетата". Успехът на "смърфовете" ги остави на предпоследното място, вече на 5 точки пред днешния им съперник.

Балдовалиев можеше да се разпише още в 6-ата минута, но не бе точен. Три минути след това Оливие Боне бе изведен сам срещу Красимир Костов, но си поведе лошо топката и бе блокиран. При добавката Балдовалиев прехвърли вратата.

В 11-ата минута и благоевградчани създадоха положение, но Мартин Тошев стреля с глава в аут. В 22-ата Ясин Ел Харуби отрази изстрел от фаул на Маркиньос.

Две минути по-късно гостите бяха наказани за пропуските си, както се случва често през този сезон. Александър Тунчев изведе с дълго подаване Камбуров и за голмайстора остана лесната задача да открие резултата в срещата. В 29-ата и Тунчев получи шанс да се разпише, но от няколко метра стреля високо над вратата. Три минути по-късно бранителят отново можеше да вкара, но Костов спаси. Малко по-късно и Балдовалиев не бе точен.

В 37-ата минута Янко Сандански опита с шут отдалеч да накаже бившите си съотборници, но кълбото прелетя високо над вратата на Ел Харуби. Три минути след това и Маркиньос не успя да притесни стража на "смърфовете".

Минута преди да изтече редовното време на първата част пловдивчани организираха контраатака, Димо Бакалов подаде на Балдовалиев, офанзивният футболист преодоля Костов и се разписа в опразнената врата. В последните секунди македонецът можеше да направи преднината на тима си класическа, но нацели страничния стълб.

В 52-ата минута Димитър Благов отправи нов точен удар във вратата на Локомотив, но Ел Харуби отново не допусна гол. Малко след това и Антон Костадинов опита късмета си, но без успех.

В 72-ата минута влезлият секунди по-рано като резерва Дани Кики отправи удар с глава, но право в ръцете на Костов. В 79-ата Лоик Дюфо стреля покрай вратата. В последните минути Камбуров и Кики пропуснаха, а Илия Карапетров в добавеното време вкара почетното попадение за Пирин.

Снимка: Емона Цончева, Sportal.bg