Гаджев поведе Левски, "сините" спряха "черната си котка" (видео)

Отборът на Левски изигра най-добрия си двубой от началото на сезона и постигна втора поредна победа в първенството, след като надви с 2:0 своята "черна котка" от последните години Берое пред над 5000 зрители на "Георги Аспарухов".

Завърналият се в състава Владимир Гаджев дебютира за този сезон и откри головата си сметка в 25-ата минута. Роман Прохазка удвои в 89-ата минута, а Мигел Бедоя нацели гредата в последната минута. Капитанът на гостите Иво Иванов бе изгонен в 73-ата минута, което също се оказа решаващо в края на двубоя. Въпреки това напълно заслужено "сините" надвиха Берое, като спряха серията си от пет поредни мача без успех и три поредни загуби за първенство от момчетата на Петър Хубчев.

Четвъртата победа на 26-кратните шампиони на България изведе тима на три точки от Лудогорец и Литекс, които имат по 18, а първата загуба на "заралии" за този сезон ги остави на пето място с 14 точки.

Левски - Берое 2:0 Стойчо Стоев заложи от първата минута на Владимир Гаджев, който си партнираше с Георги Костадинов и Мигел Бедоя в халфовата линия. Контузеният Божидар Краев бе заменен от Радослав Цонев като младок в стартовите 11.

Новото попълнение на гостите Исмаил Иса също бе титуляр и водеше атаката заедно със Спас Делев, Неманя Мислисавлевич и Стивън Петков.
Преди срещата Боян Йоргачевич бе награден от Владимир Владимиров-Гугутката за най-добър футболист на месеца според феновете на клуба.

Сектор "Б" опъна хореография в началото на двубоя, а играчите в синьо започнаха много активно срещата под бурната подкрепа на феновете си. Първият удар бе на Радослав Цонев в 15-ата минута, като Макенджиев без проблеми спаси. Бедоя две минути по-късно пропусна отблизо да нанесе точен удар. Иса получи жълт картон за фаул срещу Живко Миланов.

Левски - Берое 2:0 Първият удар за гостите бе на Спас Делев от фаул в 24-ата минута, но право в ръцете на Йоргачевич. При следващата атака Гаджев даде аванс на домакините. Ради Цонев бе изведен от Бедоя, след което се опита да върне топката на испанеца, но Том изби в Гаджев, който от няколко метра вкара своя първи гол този сезон в първата си среща и общо 28-и в 203 мача за клуба.

До края на първата част домакините продължиха да бъдат по-активни, но промяна в резултата нямаше.

Втората част започна с пирошоу на Сектор "Б"
, пропуск на Ради Цонев и контузия на Диаби, който бе заменен принудително в 52-ата минута от новото попълнение  Линел Китамбала, който за няколко минути отправи няколко удара встрани от вратата на Макенджиев.

Левски - Берое 2:0 В 65-ата минута Делев бе изведен отлично Милисавливич, но Йоргачевич се хвърлив краката му и изби. Нападателят пък бе контузен при този сблъсък и получи медицинска помощ.

Гаджев бе изпратен с аплодисменти в 67-ата минута при смяната му с Джереми де Ноойер. Хубчев направи три промени, като влязоха Елиаш да Силва, Георги Божилов и Иван Коконов. Капитанът на гостите Иво Иванов получи червен картон в 73-ата минута. Защитникът бе санкциониран с втори жълт картон за нарушение срещу Бедоя в центъра на терена.

Левски - Берое 2:0 Гостите се опитаха да наложат натиск, но липсваха чисти положения за гол. В 89-ата минута при светкавична контраатака Бедоя бе изведен сам срещу Макенджиев. Националният вратар спаси, но при добавката Прохазка удвои и реши срещата. В оставащите минути Бедоя нацели гредата, а "сините" създадоха още две опасности.

Левски - Берое 2:0 Левскарите бяха изпратени с овации под проливен дъжд на "Герена", които през седмицата гостуват на Поморие за Купата на България, след което приемат Ботев (Пловдив) в мач от 10-ия кръг на "А".
"Заралии" пък отново гостуват в първенството следващата седмица, този път на Монтана.

Голът на Гаджев днес бе първи във вратата на Берое след поредица от девет поредни визити в София срещу Левски, Славия, ЦСКА и Локомотив (София) без допуснато попадение в "А" група. Тимът на Хубчев за последно допусна гол в столицата при поражението с 0:1 от "армейците" на "Българска армия" през октомври 2013 година.

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 2:0
1:0 Гаджев (25)
2:0 Прохазка (89)