Карлос Бака измъкна Милан срещу Чочев и компания (видео+галерия)

Отборът на Милан стигна до много труден, но заслужен успех с 3:2 над Палермо с Ивайло Чочев в състава си на "Сан Сиро" в мач от 4-ия кръг на Серия "А". Новият нападател на "росонерите" Карлос Бака се превърна в герой за тима, след като първо откри резултата в 21-ата минута, а след това при 2:2 донесе трите точки с красив гол в 75-ата минута. Шведският халф Оскар Хильемарк наниза два гола във вратата на Диего Лопес (32,72), като на два пъти изравняваше резултата. Преди това в края на първата част Джакомо Бонавентура (40) с гол от фаул бе извел домакините напред за 2:1.

Победата е втора за Синиша Михайлович, който имаше две поражения след първите три кръга, а загубата за игралия 90 минути Чочев и компания е първа този сезон.

Сицилианците останаха пред "червено-черните" в класирането с актив от седем точки пред шестте на миланския гранд.

Милан надви Палермо с Чочев с 3:2 Наставникът на "росонерите"  заложи на същите 11, които започнаха срещу Интер при поражението с 0:1 миналата седмица. Родният национал Ивайло Чочев пък се завърна в стартовия състав на "розовите", след като бе извън титулярите в предните два кръга и дори не се появи като резерва.

Иняцио Абате се контузи в 17-ата минута и бе заменен от Давиде Калабрия, който бе сред най-аплодираните от тифозите до края на срещата. Малко по-късно Бака вкара своя втори гол за Милан в 21-ата минута, когато получи подаване с пета от Джакомо Бонавентура и отблизо прати топката в мрежата за 1:0.

"Росонерите" пропуснаха да вкарат втори гол, а в 32-ата минута след корнер Палермо изравни. Диего Лопес и Матия де Шильо направиха сериозни грешки и Оскар Хильемарк с глава от два метра изравни.

Милан надви Палермо с Чочев с 3:2 Още в следващата атака Луис Адриано пропусна да върне преднината на домакините. В 40-ата минута обаче Бонавенутра с отлично изпълнение на фаул отново даде аванс на Милан.

Бака стреля опасно веднъж в началото на втората част. В 59-ата минута пък Чочев имаше добра възможност да изравни, но стреля над гредата от 17 метра, а чисти голови положения липсваха в тази част от срещата. Марио Балотели замени Адриано, а в 72-ата минута Хильемарк изравни след отлично извеждащо подаване на Алберто Джилардино.

Милан надви Палермо с Чочев с 3:2 Само 120 секунди след това обаче Бака с красиво изпълнение направи резултата 3:2 за Милан. Колумбиецът се разписа с глава след центриране на Юрай Куцка отдясно, като прати топката в далечния ъгъл и изправи тифозите на крака със своя трети гол за клуба.

Гостите се опитаха да възстановят равенството, но до чисти голова ситуация не се стигна и накрая Милан записа важен успех.