Грузия надви Тонга на световното по ръгби

Грузия надви Тонга със 17:10 в мач от световното първенство по ръгби след страхотно първо полувреме в Глостър. Грузинците изиграха един отличен двубой, като демонстрираха добра физическа подготовка, често играха на ръба на позволеното, но все пак това и донесе късмет. Първата част Грузия водеше с 10:3, а най-добър на терена бе Мамука Горгодзе.

Втората част започна по-същия начин, като резултатът стигна до 17:3. В този миг играчите на Тонга се събудиха и започнаха да играят по-агресивно и организирано. Девет минути преди края Вайниколо бе намерен с един фантастичен пас след продължителна атака, но бе спрян от Квирикашвили с поредния му груб фаул, след който бе санкциониран и Тонга остана с човек повече. Въпреки това страхотната защита на грузинците днес бе на висота и донесе победата на Грузия.