Кешеру спаси Лудогорец в инфарктен мач с Ботев Пд, "орлите" на върха (видео)

Отборът на Лудогорец победи трудно Ботев (Пловдив) с 2:1 в днешния мач от 9-ия кръг на "А" група и по този начин отново се върна на върха в класирането. Двете попадения отбеляза румънският национал Клаудио Кешеру (15, 83), а за гостите точен бе Лъчезар Балтанов (55). Освен с трите гола срещата ще се запомни с множеството голови положения пред двете врати.

В този мач наставникът на "зелените" Едуард Ераносян промени схемата на игра. До този момент Лудогорец игра 4-2-3-1, а срещу Ботев с един дефанзивен халф - 4-1-4-1.

Дебют за "орлите" в елита направи централният бранител Венцислав Керчев.

Ботев застраши Милан Борян в 7-ата минута, когато Алекс Колев шутира от дъгата на наказателното поле, но кълбото профуча на сантиметри от страничния стълб.

В 15-ата минута Клаудио Кешеру изведе българския шампион напред. Нападателят се възползва от лошо избита топка от стража на "канарчетата" Виктор Голас и отблизо опъна мрежата.

В 27-ата минута Кешеру направи сериозен пропуск. След бърза комбинация Марселиньо изведе своя съотборник сам срещу вратаря, но нападателят стреля право в тялото на стража на гостите.

Минута по-късно Кешеру отново имаше възможност да отбележи, но не успя да се възползва от изгодната ситуация.

В 35-ата минута румънецът за пореден път пробва късмета си с удар отдалеч, който бе спасен от Голас.

Втората част стартира с положение пред вратата на гостите. Марселиньо се опита да намери Вирджил Мисиджан, който не успя да овладее топката, която попадна на главата на Йордан Минев. Бранителят отправи изстрел от добра позиция с глава, но топката попадна право в обсега на вратаря Голас, който сложи края на опасността.

"Жълто-черните" отговориха с топовен шут на Милен Гамаков. Милан Борян обаче внимаваше и изби в корнер.

В 55-ата минута Лъчезар Балтанов изравни с глава, след центриране от корнер.

Малко по-късно на терена стана доста горещо. Първо Алекс Колев можеше да вкара гол, но Керчев се хвърли самоотвержено и парира с тялото си кълбото, което летеше застрашителното към вратата на разградчани.

Секунди по-късно Кешеру пропусна от чиста позиция.

В следващите минути гостите диктуваха събитията на терена и създадоха няколко опасни положения.

В 68-ата минута Колев можеше да прониже Борян, но необезпокояван шутира високо над напречната греда.

Две минути по-късно Божидар Васев излезе сам срещу вратаря, но се уплаши да нанесе завършващ удар и се опита да намери Балтанов, който бе доста по-назад. Решението на крилото се оказа грешно и резултатът остана непроменен.

В 81-ата минута Марселиньо удари греда от пряк свободен удар.

60 секунди по-късно Омари се понесе по лявото крило и подаде към Кифуети, който от два метра не успя да вкара, стреляйки право в ръцете на вратаря.

В 83-ата късметът бе на страната на разградчани и Кешеру се разписа за 2:1. Вандерсон навлезе в наказателното поле и стреля, но вратарят на "канарчетата" спаси. При добавката румънският национал не му остави шанс.

До края на двубоя Лудогорец държеше топката и не даде шанс на своя противник да атакува.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ПД 2:1