Убедителен старт за "моряците"

Черно море Порт Варна постигна убедителна победа в първата си контрола по време на предсезонната подготовка. Варненският тим надделя над гостуващия отбор на Черноморец със 106:57 (30:16, 23:16, 31:13, 22:12) точки.

Отборът на Черно море порт Варна изигра силна първа четвърт, като в началото поведе с 15:0, а гостите реализираха първата си точка от наказателен удар след четири минути и половина игра. Домакините безпроблемно взеха първата част с 30:16. През втората четвърт отново домакините бяха по-добрият отбор и на почивката резултатът бе 53:32 за варненския тим.

След почивката отново отборът на домакините доминираше. Играчите на Черно море продължиха да трупат преднина, която в края на третата част достигна до 39 точки при 84:45. През последната част, независимо че в игра бяха по-младите състезатели на домакините, Черно море порт Варна поддържаше комфортен аванс и спечели заслужено двубоя.

За победителите най-резултатни с по 18 точки станаха Симеон Илиев и Станислав Славейков.