Челси натупа играчите на Йоканович с четири гола (видео)

Отборът на Челси започна по убедителен начин тазгодишното си участие в Шампионската лига. Лондончани надиграха с 4:0 Макаби (Тел Авив) в двубой от Група "G" на надпреварата. Домакините не срещнаха особени трудности с играчите на бившия наставник на Левски Славиша Йоканович и категорично показаха, че лошото начало на шампионата в Англия може да бъде преодоляно бързо. Автори на попафденията бяха Вилиан, Оскар, Диего Коста и Сеск Фабрегас. Резултатът можеше да бъде и още по-категоричен, ако Еден Азар не бе пропуснал дузпа в самото начало на мача.

Челси можеше да открие резултата още в шестата минута, когато получи право да изпълни дузпа. Вилиан бе спънат в наказателното поле от вратаря Райкович, но Еден Азар прати топката високо над гредата при изпълнението. Все пак в 15-ата минута домакините стигнаха до откриване на резултата. При едно центриране от фаул на Вилиан топката не бе засечена от никого и влезе директно във вратата на гостите, след като вратарят не се намеси навреме.

В самия край на първата част Челси удвои преднината си. Диего Коста, който по-рано замени Вилиан, бе спънат в наказателното поле от Тал Бен Хаим и съдията отсъди втора дузпа за лондончани. Този път зад топката застана Оскар и не сбърка.

В 59-ата минута домакините вече водеха с 3:0. Сеск Фабрегас центрира към Коста, който с техничен удар с десния крак прати топката неспасяемо в мрежата на на Райкович. Десетина минути преди края на мача резултатът набъбна на 4:0. При една атака на Челси играчите на Моуриньо се оказаха четирима на двама срещу защитниците на Макаби. Първият удар на Лоик Реми бе спасен, но топката се озова в Фабрегас, който на празна врата нямаше как да не вкара.

До края на мача срещата се доиграваше, след като нищо не застрашаваше успеха на "сините". Гостите от Израел почти с нищо не застрашиха вратата на Асмир Бегович и ще се надяват на по-добро представяне в домакинските си срещи от групата.