Атлетико набързо укроти Галатасарай (видео + галерия)

Атлетико Мадрид започна с победа кампанията си в Шампионската лига. Отборът на Диего Симеоне спечели с 2:0 гостуването си на Галатасарай, а и двата гола отбеляза Антоан Гризман още преди почивката. Французинът откри резултата в 18-ата минута след пас на Хуанфран, а в 25-ата се възползва от добрата игра с глава на Диего Годин в наказателното поле и отблизо се разписа за втори път.

По този начин мадридчани триумфираха и в третото си гостуване на Галатасарай в евротурнирите и не допуснаха грешката от миналия сезон, когато отново стартираха участието си в груповата фаза с визита на Балканите, но загубиха от Олимпиакос. "Сараите" пък пренесоха разочароващото си представяне в турското първенство, където имат само една победа от 4 мача, и в Шампионската лига.

След загубата от Барселона преди няколко дни Симеоне реши да предприеме няколко промени в състава си. Той остави на пейката Фернандо Торес, Оливер Торес и капитана Габи Фернандес, а вместо тях започнаха Саул, Джаксън Мартинес и Лусиано Вието. В лявата зона на защитата Гилерме Сикейра зае мястото на контузения Филипе Луиш.

Старши треньорът на Галатасарай Хамза Хамзаолу заложи на най-доброто, с което разполага. В атака си партнираха Лукас Подолски и Бурак Йълмаз, зад тях пък действаше Уесли Снайдер, от когото се очакваше да идват идеите в играта на домакините.

Началото на срещата беше предпазливо, но постепенно Атлетико започна да напипва слабите места в отбраната на турците. "Дюшекчиите" пробиваха най-вече по десния фланг, където много активен беше Хуанфран. След негово прострелно центриране Денайер попречи на Джаксън Мартинес да шутира, а после Муслера спаси удар на Вието. В 18-ата минута отново Хуанфран напредна отдясно и намери свободния Гризман, който с едно докосване насочи топката във вратата.

Попадението смути футболистите на Галатасарай, а защитниците пред Фернандо Муслера започнаха да грешат елементарно. В 25-ата минута Коке центрира, Диего Годин свали топката към Гризман и французинът почти от голлинията удвои преднината на Атлетико.

След половин час игра Хамзаолу реши да рискува и извади халфа Емре Чолак, а на неговото място пусна още един нападател в лицето на Юмут Булут. Това не направи атаките на Галатасарай по-опасни, но домакините все пак можеха да върнат едно попадение в края на полувремето, когато Джейсън Денайер засече центриране от корнер и топката мина на сантиметри от вратата на Ян Облак.

През второто полувреме Атлетико се прибра в половината си и разчиташе на контраатаки. В 51-ата минута Подолски можеше да върне интригата, но стреля покрай вратата. Малко след това и Селчук Инан отправи силен изстрел, който накара Облак да изтръпне. Симеоне извади двамата си нападатели Мартинес и Вието, а в игра се появиха Габи и Фернандо Торес.

В оставащите минути подкрепата на публиката утихна, защото беше видно, че домакините нямат сили дори за частичен обрат. Атлетико спокойно се бранеше и дочака края на мача. В следващия кръг момчтата на Чоло Симеоне приемат Бенфика на "Висенте Калдерон", а Галатасарай гостува на дебютанта Астана.

ГАЛАТАСАРАЙ - АТЛЕТИКО МАДРИД 0:2 (0:2)
0:1 Гризман (18)
0:2 Гризман (25)