Ядосан Ювентус обърна Манчестър Сити в Англия с гол-шедьовър (видео)

Финалистът от миналогодишното издание на Шампионската лига Ювентус започна с победа участието си в тазгодишното издание на турнира, след като обърна Манчестър Сити на неговия "Етихад Стейдиъм" и се поздрави с успех 2:1, макар до 70-ата минута да изоставаше с 0:1. Много спорен автогол на Джорджо Киелини даде аванс на "гражданите", а през първата част попадение на Пол Погба бе отменено заради засада на Алваро Мората, което доведе до сериозни претенции на гостите към съдията Дамир Скомина. В последните минути на мача голове на дуото в атака на Ювентус Марио Манджукич и Алваро Мората донесоха пълния обрат за гостите от Италия.

Джорджо Киелини си отбеляза автогол в 57-ата минута, за да даде аванс на "гражданите". Попадението обаче бе много спорно, след като Венсан Компани се качи на гърба на Киелини при центриране в наказателното поле на гостите и футболистите на Юве имаха сериозни претенции за фаул в тяхна полза, които обаче не бяха уважени от рефера Дамир Скомина.

В 70-ата минута Марио Манджукич изравни с типичен голмайсторски завършек след центриране на Пол Погба в наказателното поле и неразбирателство между двамата бранители на Манчестър Сити Мангала и Компани кой да покрие нападателя.

Десет минути по-късно и точно десет преди края на редовните 90 гостите осъществиха пълен обрат в мача. Алваро Мората отбеляза за 1:2 с фантастичен удар от границата на наказателното поле. Испанецът завъртя технично топката покрай шпагата на резервата Николас Отаменди и плонжа на Джо Харт.

Преди двубоя психологическото предимсто определено бе при домакините. Англичаните стартираха брилянтно в шампионата и имаха намерение да пренесат тази своя форма на европейската сцена. На другия полюс бяха пък техните опоненти, които имат само точка от първите три свои мача в италианската "Серия А" и напрежението в техния лагер расте.

В първите минути на срещата възпитаниците на Мануел Пелегрини бяха тези, които опитаха да стигнат първи до гол, но Джанлуиджи Буфон спаси удари на Рахим Стърлинг и Давид Силва в самото начало на сблсъка. В 30-ата минута се стигна до най-полемичната ситуация в първото полувреме. Пол Погба прати топката в мрежата на Джо Харт, след като изскочи зад отбраната на "гражданите" и с глава засече центриране на Струаро. Съдиите отмениха гола заради засада, в каквато се намираше Алваро Мората, но не и Погба.

И през второто полувреме претенциите на Юве към съдийската тройка продължиха, след като Компани се качи върху гърба на Джорджо Киелини, за да се стигне до гола във вратата на Буфон за 1:0. В крайна сметка обаче ядосаните от отсъжданията в тяхна вреда футболисти на Юве постигнаха своята вендета и с головете на Манджукич и Мората взеха победа на старта, прекъсвайки черната си серия срещу отборите от Манчестър. Преди този успех "Старата госпожа" имаше шест поредни мача без победа срещу двата клуба от този английски град.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЮВЕНТУС 1:2
1:0 - Киелини (57-авт.)
1:1 - Манджукич (70)
1:2 - Мората (80)

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Джо Харт, Бакари Саня, Венсан Компани (75-Николас Отаменди), Еляким Мангала, Александър Коларов, Туре Яя, Фернандиньо, Самир Насри (84-Серхио Агуеро), Давид Силва, Рахим Стърлинг (70-Кевин де Бройне), Вилфред Бони

ЮВЕНТУС:  Джанлуиджи Буфон, Стефан Лихтщайнер, Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи, Патрис Евра, Ернанеш, Пол Погба, Марко Струаро, Хуан Куадрадо, Марио Манджукич (78-Пауло Дибала), Алваро Мората (85-Андреа Бардзали)