Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Макриев с два гола за Неа Саламина, Славчев титуляр при победа на Аполон

Българският нападател Димитър Макриев вкара два гола за победата на своя отбор Неа Саламина с 3:1 като гост на Агия Напа в мач от 3-ия кръг на кипърското първенство. Макриев откри резултата в 58-а минута, а в 75-а удвои преднината на Неа Саламина с попадение от дузпа. Домакините се върнаха в мача с гол на сърбина Урош Стоянов. Неа Саламина не допусна обрат, като дори направи победата си по-убедителна, след като хърватинът Иван Чурюрич направи 3:1 в добавеното време.

В състава на Неа Саламина едно полувреме игра и още един българин - Веселин Марчев, който се появи в игра на почивката на мястото на парагваеца Алдо Адорно.

Победата е първа за Неа Саламина през сезона и тимът заема 8-о място с 3 точки. Агия Напа е на последно място без спечелена точка. Лидер с пълен актив от 9 точки е Анортозис.

В друг мач днес Симеон Славчев беше титуляр за Аполон (Лимасол) в градското дерби срещу АЕЛ, спечелено от тима на родния национал с 1:0. Победата продвижи Аполон на 4-о място в таблицата с актив от 7 точки.