Гръмко завръщане на Клаудио Писаро (видео)

Легендата на Бундеслигата Клаудио Писаро направи отлично завръщане с екипа на Вердер (Бремен), след като беше с ключова роля за триумфа с 3:1 над Хофенхайм като гост в мач от 4-ия кръг. 36-годишният нападател се появи като смяна в 82-ата минута при резултат 1:1 и набързо наклони везните в полза на тима на Виктор Скрипник с асистенция за решителния втори гол, дело на Антони Уджа в последната минута минута. Тогава перуанецът събра около себе си четирима футболисти на домакините и асистира на партньора си в атака, който насочи топката в мрежата на Оливер Бауман. Сломените играчи на Хофе се втурнаха напред в търсене на изравняването, но инкасираха още един гол в продължението, дело на Златко Юнузович.

Австрийският национал беше открил резултата в заключителните моменти на първото полувреме, а в началото на втората част новото острие на домакините Едуардо Варгас беше изравнил само четири минути след появата си на терена.

Писаро можеше да донесе трите точки на Вердер още по-рано - в 82-ата минута, когато първо защитник се намеси точно преди той да нанесе удар, а секунди след това съдията отмени попадение на Уджа, дошло след асистенция на ветерана, заради негово нарушение в атака.

Бившият футболист на Байерн (Мюнхен) подписа с бременци за трети път в кариерата си, след като беше свободен агент. Отборът му има 7 точки в актива си, докато съставът от Зинсхайм все още не е достигнал дори до един успех и е в долната част на таблицата само с един пункт срещу своето име.