Русия с чисто 3:0 срещу Иран на Световната купа (ВИДЕО + СНИМКИ)

Олимпийските шампиони от Русия записаха чиста победа над Иран с 3:0 (26:24, 25:18, 25:20) в мач от 5-ия кръг на Световната купа в Япония.

Двубоят бе наблюдаван от 3610 зрители в “Хамамацу Арена”.

Успехът на “Сборная” бе като реванш за възпитаниците на Владимир Алекно, които загубиха 3 пъти от “персите” в Световната лига през 2015 година.

Най-оспорван бе първия гейм, който руснаците успяха да измъкнат драматично с 26:24. Във втората и третата част “Сборная” бе много по-убедителна и стигна до чисто 3:0.

Високият 217 сантиметра Дмитрий Мусерский отново започна мача като диагонал на разпределителя и стана най-резултатния в мача с 20 точки (3 аса, 1 блок, 53,33 % ефективност в атака) и бе определен за MVP.

Максим Михайлов, който игра като посрещач, добави 10 точки (1 ас, 44,44% ефективност в атака).

За Иран се отличиха Моджтаба Мирзаджанпур и Амер Гафур с по 12 точки.

Така Русия записа 4-а победа от началото на турнира и с актив от 12 точки заема 3-о място във временното класиране.

Иран допусна 3-а загуба и с актив от 7 точки е на 7-о място.

ИРАН - РУСИЯ 0:3  (24:26, 18:25, 20:25)
ИРАН: Саед Мир Маруфлакрани 1, Амир Гафур 12, Моджтаба Мирзаджанпур 12, Дел Голами 5, Мохамед Мусави 8, Милад Ебадипур 6 - Махди Маранди-либеро (Мохамадхасан Сенобар, Мехди Махдави, Фархад Греми 2)
Старши-треньор: Слободан Ковач (Сърбия)
Треньор: Слободан Праклячич (Сърбия)
РУСИЯ: Александър Бутко, Дмитрий Мусерский 20, Максим Михайлов 10, Сергей Тетюхин 4, Иляс Куркаев 1, Артьом Волвич 5 - Алексей Обмочаев-либеро (Иля Власов 3, Дмитрий Илиних, Виктор Полетаев 1, Евгений Сивожелез 5, Сергей Гранкин)
Старши-треньор: Владимир Алекно
Треньор: Среджо Бузато (Италия).