Новият нападател на Левски сложи край на серията на Славия (видео и галерия)

Отборите на Славия и Левски завършиха при резултат 0:1 в мач от осмия кръг на "А" група. Умар Диаби се разписа в 8-ата минута. В 74-ата минута резервата Мики Орачев остави своите с човек по-малко на терена, но това не попречи на "сините" да постигнат първа победа срещу този съперник от близо година насам. В този период "белите" записаха три поредни победи.

Още в 4-ата минута Антон Карачанаков навърза двама в синьо и пусна към Петър Атанасов, но ударът на офанзивния халф премина над вратата. Отговорът на Левски не закъсня. В 8-ата минута завърналият се на "Герена" Живко Миланов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Диаби засече с глава и прати топката в мрежата.

В следващата атака Пламен Крачунов остана непокрит след подаване от свободен удар, но не успя да намери очертанията на вратата. В 21-ата минута Божидар Краев засече пас на Мигел Бедоя, но стреля слабо и Георги Петков улови. В 26-ата "белите" пропуснаха най-доброто положение за изравнителен гол през първата част. Жереми Манзоро направи отличен пробив по дясното крило и подаде към малкото наказателно поле, но Карачанаков не успя да засече. Пет минути по-късно пропуск за "сините" направи Джереми де Ноойер.

В 38-ата минута удар на Янис Карабельов рикошира в бранител в синьо и кълбото излезе в корнер. След изпълнението възможност да изпробва своя шут получи и Атанасов, но Боян Йоргачевич не срещна затруднения.

Славия - Левски
В 58-ата минута Миланов започна атака през центъра, подаде към Роман Прохазка, който му върна в наказателното поле, но ударът с глава на десния бек излезе в аут.

Постепенно символичните домакини наложиха натиск и стигнаха до отлична възможност за гол в 70-ата минута, когато Манзоро подаде на Атанасов, но ударът на футболиста в бяло бе спрян пред самата голлиния от Йоргачевич. В 74-ата минута Орачев спря непозволено футболист на Славия и получи втори жълт картон. В 83-ата и бранителят Цветомир Панов опита късмета си, но Йоргачевич отново спаси.

В 89-ата минута Прохазка можеше да направи победата на Левски по-убедителна, но удари греда след подаване на Радослав Цонев. В продължението пък Атанас Курдов излезе сам срещу Петков, но не успя да го преодолее.

С успеха "сините" се изравниха със Славия в класирането и се доближиха на три точки от лидерите Лудогорец и Литекс.