Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Пирин не успя да отбележи в седми пореден мач (видео)

Отборите на Пирин (Благоевград) и Монтана завършиха 0:0 в последния мач от 8-ия кръг на "А" група. Това бе седми пореден двубой, в който "орлетата" не успяха да се разпишат и логично заемат последното място с едва 3 точки. Гостите са седми с 9 точки.

В 9-ата минута Станислав Генчев отправи първи шут към вратата на домакините, но не бе точен. В 13-ата Тони Тасев от тима на благоевградчани стреля от фаул, но топката прелетя над вратата. Малко след това Маркиньос бе оставен сам в наказателното поле, но ударът му с глава не бе прецизен. В 18-ата минута бразилецът изпълни свободен удар, но Христо Иванов нямаше проблем да улови кълбото.

В 29-ата минута "орлетата" сътвориха поредния си невероятен пропуск през този сезон. Маркиньос пусна отличен 30-метров пас към Александър Дюлгеров, бранителят нахлу в наказателното поле и подаде към далечената греда, където Мартин Тошев не успя да засече кълбото по най-добрия начин и стреля в аут. В 33-ата минута гостите отвърнаха с бърза атака по лявото крило, завършила с центриране на възстановения от травма Христофор Хубчев, след което Атанас Илиев не бе достатъчно точен. В самия край на полувремето Маркиньос се отчете с пореден пропуск.

Десет минути след подновяването на играта през втората част Владимир Мичев се възползва от грешка на защитата и подаде към Илиев, който от два метра не успя да преодолее Красимир Костов. Отново Маркиньос се превърна в грешник за Пирин, когато получи отлично подаване от Тасев в 76-ата минута, но от десетина метра прати кълбото високо в аут. В 89-ата минута Здравко Лазаров пропусна отлична възможност да донесе победата на гостите, след като бе изведен очи в очи с Костов, но не успя да го преодолее. Дълбоко в добавеното време Тошев пробва задна ножица след подаване от тъч, но прати кълбото в аут и не успя да донесе първа победа за благоевградчани през сезона.