Арсенал изскочи втори след първата си победа у дома (видео)

Тимът на Арсенал се изкачи на второто място в класирането на английската Висша лига, след като победи безпроблемно с 2:0 Стоук Сити на своя "Емиратс", за да регистрира първи домакински успех за сезона. Започналият като централен нападател английски национал Тио Уолкот даде аванс на "артилеристите" с попадение в 31-ата минута на мача, а заменилият го в предни позиции Оливие Жиру оформи крайното 2:0, вкарвайки пет минути преди края на редовните 90. "Грънчарите", които за последно победиха като гост на Арсенал през далечната 1981 година, и днес не изглеждаха особено заплашително в Лондон, като най-опасното положение, което Петер Чех трябваше да отразява, бе удар на Хоселу преди почивката.

Уолкот даде аванс на Арсенал в 31-ата минута на двубоя, догонвайки далечно подаване на Месут Йозил преди да прониже с нисък удар по тревата Джак Бътланд, за да материализира превъзходството на домакините през първото полувреме.

След почивката Арсенал продължи да доминира, но въпреки общо 12-те точни удара в очертанията на вратата, до гол се стигна едва в 85-ата минута. Тогава Оливие Жиру засече с глава центриране на Сантиаго Касорла от пряк свободен удар, за да подпечата успеха на своя отбор и да оформи крайния резултат.