Ман Юнайтед разби слаб Ливърпул, Мартиал дебютира с гол (видео)

Рекордьорът по титли на Англия Манчестър Юнайтед се разправи с най-големия си от историческа гледан точка опонент Ливърпул и го победи с 3:1 на "Олд Трафорд" в дербито на страната. Две от смените на мениджъра на "червените дяволи" Луис ван Гаал изиграха ключова роля за победата. Появилият се на почивката Ашли Йънг спечели нарушение само четири минути след влизането си в игра, от което домакините откриха резултата. Закупеният за 36+22 милиона паунда 19-годишен нападател на Ман Юнайтед Антони Мартиал пък отбеляза първия си гол за своя нов отбор, за да оформи крайното 3:1.

Холандският национал Дейли Блинд даде аванс на Манчестър Юнайтед в 49-ата минута с много красив удар. В 70-ата минута Андер Ерера удвои аванса на домакините, отбелязвайки дузпа в полза на своя тим. Джо Гомес фаулира Ерера в наказателното поле и от бялата точка потърпевшия прониза за втори път Симон Миньоле.

В 84-ата минута Кристиян Бентеке отбеляза невероятно попадение, с което намали изоставането на своя отбор. Той заби топката в мрежата на правещия отличен мач до момента Давид де Хеа с мощна задна ножица, след като отбраната на Ман Юнайтед бе изчистила центриране на Джордън Айб. По-малко от две минути по-късно Антони Мартиал с дебютния си гол за "червените дяволи" отново върна аванса от два гола на своя тим, оформяйки крайното 3:1 в полза на домакините.

Първата част бе бледа сянка на това, което най-големият английски двубой е предоставял като зрелище на феновете. Двата отбора почти не създадоха голови положения пред вратата на съперника. Манчестър Юнайтед имаше няколко шанса да се разпише, но те бяха плод на поредните неточности в отбраната на Ливърпул.

Първо Симон Миньоле хвърли топката в краката на Хуан Мата и това позволи на Маруан Фелаини да отправи удар към опразнената от белгиеца врата. Играещият като централен нападател в отстъсвието на контузения Уейн Рууни халф обааче прати топката високо над вратата. Този момент на несигурност от страна на Ливърпул доведе до редица други грешки в отбраната на гостите, които обаче така и не бяха оползотворени от техния съперник. Така първата част завърши без голове, като определено мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс можеше да е по-доволен от това.

На почивката неговият опонент на резервната скамейка на домакините Луис ван Гаал предприе интересен ход и извади обещаващия си талант Мемфис Депай, заменяйки го с опитния Ашли Йънг. Този ход веднага даде резултат, след като Йънг премина покрай Натаниел Клайн в 48-ата минута и бе фаулиран на границата на наказателното поле. От последвалия фаул домакините стигнаха до откриване на резултата. Дейли Блинд прониза Симон Миньоле с невероятно пласиран удар от границата на наказателното поле. Домакините изпълниха заучено статичното положение, като Хуан Мата пусна към Блинд и холандецът с много техничен удар в горния десен ъгъл зад Миньоле откри резултата.

Едва след този негативен за тях момент футболистите на Ливърпул решиха да погледнат по-смело към вратата на съперника. Така първо включване на Роберто Фирмино завърши с прострелен пас към Кристиян Бентеке, който бе пресечен и избит в корнер от Крис Смолинг, а след това Дани Ингс с акробатично изпълнение предизвика първото спасение на Давид де Хеа в мача.

След тези добри моменти на Ливърпул обаче се стигна до втори гол в тяхната врата. В 70-ата минута Андер Ерера удвои аванса на домакините, отбелязвайки дузпа в полза на своя тим. Джо Гомес фаулира Ерера в наказателното поле и от бялата точка потърпевшия прониза за втори път Симон Миньоле.

Последните минути на двубоя бяха изпълнени с екшън. Кристиан Бентеке върна Ливърпул в мача с невероятно попадение в 84-ата минута на двубоя. Белгийският таран вкара втория си гол с екипа на мърсисайдци и то по какъв начин... Той прати топката с мощна задна ножица в мрежата на Давид де Хеа.

Гостите обаче нямаха дори време да се зарадват на попадението си, след като Антони Мартиал отбеляза за 3:1 само две минути по-късно. Младият талант на домакините напредна необезпокояван от Мартин Шкъртел и влезе в наказателното поле, за да вкара с диагонален удар покрай Симон Миньоле.