Гърците се измъчиха, но не се дадоха на Холандия (видео)

Гърция стана третият отбор, приключил груповата фаза на ЕвроБаскет 2015 без загубен мач. В последната си среща гърците надделяха трудно над отбора на Холандия с 68:65 и по този начин завършиха с пет победи от пет мача. Най-опитният играч на отбора Василис Спанулис получи почивка от треньора Фотис Кацикарис, който пусна в игра всичките си останали налични баскетболисти.

Единственият, който завърши с двуцифрен точков актив за Гърция бе Янис Адетокумбо. Младата надежда на Милуоки Бъкс реализира 11 точки, а освен това овладя 11 борби и направи 3 асистенции за 22 минути игра. Всички играчи на южната ни съседка пък се отчетоха с поне по един кош от игра.

За Холандия с 15 точки се отличи Шарлон Клооф, който записа на сметката си и 6 борби и 4 асистенции. Хенк Норел се оттегли с 11 точки за “лалетата”.

Гърците завършват с баланс от 5-0 в група С, докато холандците останаха последни с актив от 1-4.