Турция и Исландия си вкараха 213 точки в трилър (видео)

Турция и Исландия си вкараха 213 точки, с което сътвориха най-резултатната среща от началото на ЕвроБаскет 2015, която в крайна сметка бе спечелена от южните ни съседи. Турците триумфираха над северняците със 111:102, но победата им не дойде в редовните 40 минути, които завършиха при равен резултат - 91:91.Логи Гунарсон вкара тройка в заключителните секунди на четвъртата част, с която изпрати срещата в продължение. В допълнителните пет минути играчите на Ергин Атаман демонстрираха по-високата си класа и въпреки че исландците не се предадоха до последно, победата бе за турците.

Натурализираният американски гард Али Мохамед бе над всички в двубоя и бе най-резултатен с 28 точки, като наниза впечатляващите 6 тройки от 8 опита. Джеди Осман отново изигра силен мач - 22 точки, 6 асистенции и 4 борби, докато Ерсан Илясова и Семих Ерден се прибраха в съблекалнята съответно с 19 и 18 точки.

Якоб Сигурдарсон наниза 22 точки за Исландия. Хаукур Палсон остана с 18, а Логи Гунарсон - с 16. Исландците реализираха фантастичните 17 тройки от 41 опита, отчитайки се с 41.5% успеваемост в стрелбата от дистанция.

Турция продължава напред като четвърти отбор в крайното класиране на група В с 3 победи и 2 загуби. Исландия от своя страна приключват участието си като единствения отбор, който си тръгва без победа - 5 загуби от 5 мача.