Грузия хвана последния влак за Лил (видео)

Грузия си осигури място в следващата фаза на ЕвроБаскет след като шокира Хърватия насред Загреб. Заза Пачулия, Торнике Шенгелия и компания смълчаха “шахматистите” след успех със 71:58 насред хърватската столица и така си гарантираха участие във втория етап на първенството, който ще се проведе във френския град Лил.

Убийствена последна четвърт бе напълно достатъчна за Грузия да триумфира срещу домакините, които вече си бяха осигурили класиране напред, а днес по програма бяха символичен гост и играха с резервния си екип. Грузинците влязоха в заключителните 10 минути с аванс от три точки, а в тях успяха да удържат балканците до само 14 реализирани пункта, за да триумфират с 13 точки разлика - 71:58.

Трима играчи се отчетоха с по 12 точки всеки за победителите - Заза Пачулия, Виктор Саникидзе и Дуда Санадзе. Торнике Шенгелия реализира 11 точки, към които добави 6 борби и 5 асистенции, а Манучар Маркоишвили остана с 10 точки.

Лука Жорич се отличи с 16 точки за Хърватия, докато Анте Томич реализира 10, към които добави 5 борби и 2 завършващи паса.

Грузия завършва на четвърта позиция в група В с баланс от 2-3, докато Хърватите остават на второ място с 3-2.