100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Български треньор атакува шампионска титла на Игрите в Африка

Български треньор атакува шампионската титла във волейбола на започналите 11-ти Игри на Африканските нации. Надпреварата се провежда в Конго, като събира над 10 000 спортиста от 51 държави.

Българският специалист Страхил Балов води женския национален отбор по волейбол на Египет, като задачата пред него и тима е спечелване на първото място в надпреварата. Досега волейболистките на Египет изпълняват успешно заданието, като в предварителната група на турнира постигнаха 4 победи от 4 мача. Момичетата на Страхил Балов надиграха категорично с по 3:0 гейма последователно Конго, Ботсвана, Сенегал и Гана. Утре (11 септември) египтянките излизат за първото място в групата, като ще играят срещу Сейшелските острови.

Турнирът продължава до 14 септември, когато е финала, а всички в египетския лагер се надяват волейболистките да продължават с успешните изяви и да спечелят златото.