Владинова и Матева са на финал в многобоя на Световното

Българките Невяна Владинова и Мария Матева се класираха за финала в многобоя на световното първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Щутгарт, Германия. Владинова има обща оценка 52.182 и е на 14-о място след квалификациите. На бухалки българската гимнастичка е с резултат 17.383 и е 16-а в класирането. На лента Владинова има оценка 17.516, което й отрежда 12-ата позиция.

Матева е на 24-о място в многобоя с обща оценка 50.849. Тя е 37-а на бухалки с оценка 16.483. На лента българката е на 17-а позиция със 17.216. Първите 24 състезателки участват във финалите в многобоя. Българката Сара Стайкова е 47-а на бухалки (16.033) и 37-а в подреждането на лента (16.425). За финалите на отделните уреди се класират първите осем гимнастички в класирането.