100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Ейнджълс взе последната битка във войната за Ел Ей

Лос Анджелис Ейнджълс победи Лос Анджелис Доджърс с 3:2 като домакин в Анахайм и спечели последната среща от Магистралната серия в МЛБ този сезон. Така "ангелите" избегнаха първо тотално разчистване срещу градския си съперник от 18 г. и сложиха край на поредицата си от 8 загуби срещу "мошениците", водеща начало още от 2014 г.

През миналия сезон двата тима от метрополията на Ел Ей изиграха 4 мача помежду си и Ейнджълс спечели само първия от тях, а тази година се срещнаха 6 пъти в Интерлигата и Доджърс взе нови 5 победи. Включително в откриващите два двубоя от комплекта на ст. "Ейнджъл" тази седмица.

В историята на съперничеството има само един случай, в който единият тим е спечелил всички мачове в рамките на един сезон – 4-0 за Доджърс през 1997 г. Ейнджълс обаче продължава да има силно предимство в общата статистика и води с 58-48 победи и с 9-5 в годишните серии при 5 поделени сезона.

Битката за Лос Анджелис тази нощ бе решена в 8-ия ининг, когато при 1 аут и рънер на трета база Алберт Пухолс промуши единичен хит в средата на влезлия късо инфилд. "Имам достатъчно опит, за да знам какво да направя в подобна ситуация. Бях спокоен и изчаках подходящото хвърляне", сподели 35-годишният доминиканец.

Отговорност за загубата понесе риливърът на гостите Луис Авилан (L 2-5), който така и не записа аут, но пък пусна на база Коул Калхун, отбелязал впоследствие победната точка. Хосе Алварес (W 4-3) пък излезе победител, след като изработи само последния аут в горната част на 8-ия ининг.

Резултата откри Доджърс с хоумрън на първия батер в мача – Скот Шеблър. След това Ейнджълс обърна до 2:1 в своя полза чрез двоен хит с RBI на Дейвид Фрийз във 2-рия и саможертвен флай на Калхун в 3-тия. Гостите изравниха с двоен хит на Чейс Ътли в 8-ия.

Лос Анджелис Ейнджълс - Лос Анджелис Доджърс 3:2