Испания с пестелива победа над Исландия (видео)

Испания постигна пестелива победа над Исландия в последната среща за деня от програмата на група В на ЕвроБаскет 2015. Иберийците се наложиха над северняците с 26 точки разлика - 99:73, но без особено напрежение, а Серджо Скариоло даде почивка на голяма част от основните си играчи и завъртя изцяло състава си.

Двете кули на Чикаго Булс - Пау Гасол и Никола Миротич имаха основна заслуга за победата на своя тим. Гасол се отчете с 21 точки, 7 борби и 2 чадъра за 23 минути игра, докато Миротич приключи с 22 точки, 5 борби, 1 отнета топка и 1 асистенция за малко повече от 22 минути на паркета. Дуото реализира общо 14 от 19 опита в стрелбата от игра и 13/16 от наказателната линия.

Серхио Родригес завърши с 13 точки и 6 асистенции, а Фелипе Рейес и Виктор Клавер вкараха по 11 точки всеки. Руди Фернандес игра само 11 минути заради проблеми в гърба.

Исландия отново заложи на запазената си марка - стрелбата от дистанция и реализира 11 тройки от 34 опита, но това не бе достатъчно за островната държава срещу двукратните европейски шампиони.

Бившият гард на Далас Маверикс Йон Стефансон бе най-резултатен за исландците със 17 точки, Хаукур Палсон реализира 14, а Павел Ермолинский - 12.

Испания излиза срещу Германия утре, като и двата отбора се нуждаят от задължителен успех. Исландия от своя страна ще играе с Турция, но няма шансове за продължаване напред. Ла Роха има 2 победи и 2 загуби, докато исландците не познават победата след 4 изиграни двубоя.