Чехия излъга Белгия за третата си победа (видео)

Чехия излъга Белгия с 66:64 и записа третата си победа от началото на ЕвроБаскет 2015, излизайки начело в група D с баланс от 3 успеха и 1 загуба, докато белгийците имат в актива си 2 победи и 2 загуби след четири изиграни двубоя.

Чехия взе инициативата след силна серия в края на първата четвърт и поведе с 21:17 след 10 минути игра. Ян Весели и компания останаха начело в резултата и през цялата втора част, като най-голямата им преднина бе осем точки (25:17), а на почивката водеха с 33:28.

Белгия се съвзе и поведе за кратко в началните минути на второто полувреме след серия от шест безответни точки и тройка на Куентин Серон за 33:34, преди Чехия да си върне водачеството и да се откъсне на 7 точки дистанция - 51:44 след 30 изиграни минути.

Авансът на чехите за пръв път в мача достигна двуцифрено изражение след тройка на Блейк Шилб за 57:47 седем минути преди сирената, но Лионел Боско поведе своите за серия от 11-0, която даде на Белгия аванс от 57:58 по-малко от пет минути преди края. Последваха доста нервни минути и няколко смени на водачеството, като Аксел Ервел вкара за 61:62 при оставащи 58 секунди, но Томаш Саторански отвърна с тройка за 64:62, след която съотборниците му не изпуснаха водачеството и триумфираха с 66:64.

Ян Весели изигра отличен мач за победителите - 21 точки и 12 борби. Томаш Саторански добави 14 точки, 9 асистенции и 3 отнети топки, докато Петр Бенда се отчете с 13 точки.

За Белгия най-много вкара Джонатан Табу - 12, докато Пиер-Антоан Жилет остана с 10.

Последното препятствие пред Чехия в групите е Литва, докато на Белгия предстои сблъсък с Украйна.