Теодосич разнищи Турция за нов успех на Сърбия (видео)

Сърбия записа четвъртата си поредна победа на ЕвроБаскет 2015 и продължава да не познава вкуса на загубата, а Милош Теодосич преподаде урок на тема как трябва да играе един плеймейкър. Западните ни съседи надиграха Турция с 91:72 и оглавявят група В с пълен актив - 4 победи от 4 мача, докато днешните им съперници остават с 2 успеха и 2 поражения

Теодосич от своя страна показа най-доброто от себе си и записа “дабъл-дабъл” от точки и асистенции. Звездата на ЦСКА (Москва) завърши със 17 точки и 13 завършващи подавания и бе в основата на всичко интересно, сътворено от отбора днес. Освен това роденият във Валево гард не направи нито 1 грешка за 30 минути игра.

Сърбите си свършиха работата още през първата четвърт на двубоя, в която ограничиха турците до само 14 точки, а от своя страна реализираха цели 30, след което само поддържаха добрата си преднина в оставащите три части.  Играчите на Турция не се предадоха и през третата четвърт свалиха пасива си до само 12 точки, след като по-рано в този период разликата бе надхвърлила 20 точки, но силите им не стигнаха за пълен обрат, а Сърбия отново наложи своята воля в заключителните 10 минути и триумфира с 19 точки - 91:72.

Мирослав Радулица изигра силен мач и завърши с 20 точки и 6 борби при стрелба от игра 9/12, докато Никола Калинич вкара 15 точки, към които добави и 3 отнети топки. Играчите на Саша Джорджевич завършиха с общо 28 асистенции и само 8 грешки.

Али Мохамед бе най-резултатен за селекцията на Ергин Атаман - 16 точки, докато Семих Ерден и Джеди Осман добавиха съответно 14 и 11 точки. 20-годишният Осман добави и 9 борби, 1 отнета топка и 1 чадър.

Утре “плавите” ще се изправят срещу Италия, докато Турция ще премери сили с Исландия в последната си среща от груповата фаза.

ТУРЦИЯ - СЪРБИЯ 72:91 (14:30, 21:23, 24:18, 13:20)

ТУРЦИЯ: Синан Гюлер 8, Али Мохамед 16, Джеди Осман 11, Ерсан Илясова 11, Семих Ерден 14 (Картал Йозмъзрак, Баръш Ерсек, Мелих Махмутоглу 2, Огюз Саваш 10, Фуркан Коркмаз, Хюсейн Кьоксал, Фуркан Алдемир)

СЪРБИЯ: Милош Теодосич 17, Стефан Маркович 6, Богдан Богданович 5, Неманя Биелица 8,
Мирослав Радулица 20 (Марко Симонович 1, Огнен Кузмич 6, Никола Калинич 15, Неманя Недович 7, Драган Милосавлевич, Зоран Ерцег 4, Никола Милутинов 2)