Сан Марино празнува вкарания гол

Футболистите на Сан Марино имаха повод за празненство след вчерашната загуба с 1:2 от Литва в квалификация за Евро 2016. Мачът беше специален за тях, защото в него те вкараха първия си гол на чужд терен от 14 години насам. За последно скромният тим се беше разписвал при гостуване в Латвия на 25 април 2001 г. След срещата във Вилнюс играчите на Сан Марино отвориха по една бира и си вдигнаха "наздраве", като всички бяха щастливи.

Те отстъпиха на домакините с 1:2, като техният гол падна за 1:1 в 55-ата минута. Само секунди лишиха гостите от още по-голям успех, тъй като Литва вкара победното второ попадение в 92-ата минута.

В сегашните квалификации Сан Марино има една спечелена точка след 0:0 срещу Естония у дома.