18 минути бяха нужни на Янузай в Дортмунд

Играчите на Санкт Паули и Борусия (Дортмунд) изказаха подкрепа към бежанците от Сирия. Вчера двата тима изиграха контрола, спечелена от елитния тим с 2:1. Преди началото футболистите на двата тима позираха с плакат, на който пишеше "Добре дошли, бежанци".

Иначе срещата ще се запомни и с първия гол на Аднан Янузай за Борусия. Белгиецът, който е под наем от Манчестър Юнайтед, се разписа с удар от границата на наказателното поле още в 18-ата минута. Преди това Гонсало Кастро бе извел дортнумдци напред в резултата в 7-ата минута, а попадението за домакините от Санкт Паули вкара Фабрис Пико в 35-ата минута.

Санкт Паули и Борусия не са първите отбори в Германия, които изказват подкрепа към идващите от Сирия. Вердер (Бремен), Байерн (Мюнхен) и Хамбургер ШФ са част от останалите клубове, които сториха същото.