Джокович на полуфинал нa US Open

Носителят на девет титли от Големия шлем Новак Джокович е на полуфинал на US Open. Преследващият десето отличие световен №1 надви трудно Фелисиано Лопес с 6:1, 3:6, 6:3, 7:6(2) в здрава 1/4-финална битка. След успеха срещу Роберто Баутиста Агут (3:1), това бе втори пореден двубой, в който сърбинът даде сет на своя опонент.

С победата си над Лопес рано тази сутрин българско време Ноле достигна до 11-ия си пореден полуфинал през сезона, където ще се изправи срещу шампиона Марин Чилич, победил по-рано Жо-Вилфред Цонга в тежък петсетов сблъсък.

Срещата между двамата този четвъртък ще бъде 14-та помежду им, като до момента Джокович никога не е губил от хърватина. През настоящата година Джокера вече записа два успеха над следващия си съперник - с 6:0, 6:3 в Монако и 6:4, 6:4, 6:4 на Уимбълдън.
При успеха над Фелисиано сърбинът бе далеч от най-добрата си форма, но все пак успя да запише шест от шест срещу световния №19. Сериозен проблем пред Ноле бе първият сервис, след като успя да вкара едва 58% от началните си удари. Нещо повече, в първия сет успеваемостта му бе едва 32%. Това обаче не му попречи да се наложи с убедителното 6:1 над Лопес, след като поведе с 5:0.

Във втория сет събитията се развиха по подобен начин, но съперниците размениха ролите си. Фелисиано отрази точка за пробив в първия гейм, проби сърбина във втория, след което затвърди за 3:0. Въпреки че срещна сериозен отпот от страна на Джокович в следващите шест гейма, в крайна сметка Лопес изравни резултата.
Ранен брейк и затвърждаване, този път в полза на сърбина, белязаха началото на третия сет. В седмия гейм световният №1 отрази две точки за връщане на пробив и го приключи с ас, негов едва втори от началото на мача. Джокович и Лопес си размениха по още един гейм и Ноле отново дръпна в резултата.

Четвъртият, оказал се и последен сет бе най-оспорваният в срещата. В шестия гейм Лопес стигна до две възможности за пробив, но след ас и ретур в аут сърбинът се измъкна. Въпреки това в следващите минути бе подложен под сериозен натиск и все по-трудно печелеше сервис геймовете си.

Логично, след добрата игра, която демонстрира, Фелисиано успя да се добере до тайбрек - първи за Джокович в тазгодишното издание на турнира. Тук обаче сърбинът не срещна абсолютно никакви проблеми и с лекота си осигури билет за полуфиналите. С отличен ретур осъществи минипробив за 3:1, а секунди по-късно поведе с два минибрейка. При 5:1 в полза на сърбина вече всичко беше ясно, като до края Лопес успя да спечели само още една точка.