Голям мач за юношите и нов рецитал на ЦСКА - "червените" чакат Левски за Купата (видео)

ЦСКА разгроми с 5:0 Ботев (Ихтиман) в мач от турнира за купата на България и без проблем се класира за 1/16-финалната фаза на надпреварата. Два гола за армейците вкара Костадин Хазуров, а по веднъж се разписаха юношите на тима Павел Головодов, Радой Божилов и Божидар Чорбаджийски.

С отлични изяви изпъкна и левият бек Милен Кикарин, който също е продукт на армейската ДЮШ.

ЦСКА разгроми Ботев (Ихтиман) с 5:0

Армейците откриха резултата още в 6-ата минута. Тогава Кикарин взе топката малко след центъра на терена, преодоля четирима бранители на гостите, стигна до аутлинията и подаде перфектно по земя към Костадин Хазуров, който от 7-8 метра разстреля Слави Маринов.

В 20-ата минута футболистите на Христо Янев бяха близо до второ попадение, когато Галчев проби и центрира отдясно към Аясс, който стреля с десния крак, но стражът на гостите спаси. Шест минути по-късно Головодов подаде към Аясс, който центрира по земя успоредно на голлинията, но сантиметри не достигнаха на хвърлилия се на шпагат Хазуров да вкара в празната врата.

Малко преди края на първата част Галчев получи късо подаване от корнер, финтира бранител на гостите и "качи" топката на главата на Чорбаджийски, но централният защитник стреля над напречната греда.

В 44-ата минута Христо Янев извърши принудителна смяна - на мястото на контузилия се Николай Цветков влезе Владислав Узунов. Халфът обаче престоя само минута на терена. В края на полувремето той бе ритнат в главата при едно единоборство и след почивката на негово място се появи Васил Попов.

Три минути след почивката ЦСКА удвои своята преднина. 17-годишният Павел Головодов преодоля двама противникови играчи отляво в наказателното поле на Ботев и подаде остро по земя. Последва сериозно разбъркване, след което Костадин Хазуров успя да измъкне топката от краката на вратаря Маринов и реализира втория си гол в двубоя - 2:0 за ЦСКА.

В 57-ата минута армейците вкараха трети гол. Това стори Головодов, който реализира от доста малък ъгъл след брилянтен фалцов шут от 20 метра. Само 120 секунди по-късно последва поредно отлично отиграване на младока. Головодов пусна без забавяне по земя към Хазуров, но таранът не успя да уцели добре топката и изпусна да оформи своя хеттрик.

Малко след тази ситуация Головодов бе сменен с Радой Божилов под бурните аплодисменти на феновете. Влезлият флангови играч бързо влезе в темпото на своите колеги. В 76-ата минута той бе изведен сам срещу вратаря от Самир Аясс и без особени проблеми вкара за 4:0.

В 85-ата минута Божидар Чорбаджийски опъна мрежата за пети път, след като засече с глава центриране от корнер на Галчев.

До края на срещата Ботев можеше да вкара почетен гол, но Андреев нацели лявата греда.

Така ЦСКА без проблеми се класира за основната фаза на турнира, където вече ще се включват и професионалните отбори от "А" и "Б" група.

Божидар Чорбаджийски 85

ЦСКА: 1. Анатоли Господинов , 21. Виктор Райчев, 25. Ангел Грънчов, 4. Борислав Чорбаджийски, 17. Милен Кикарин , 14. Самир Аясс, 13. Йордан Йорданов, 22. Николай Цветков (44- 23. Владислав Узунов, 46- 2. Васил Попов), 11. Павел Головодов (60- 18. Радой Божилов), 8. Борис Галчев, 24. Костадин Хазуров

Резерви: 15. Слави Петров, 3. Кирил Динчев, 9. Преслав Йорданов, 16. Петър Витанов

Ботев Ихтиман: 1. Стоян Маринов, 2. Кристиян Николаев, 5. Димитър Ялъмов, 14. Тони Стоичков, 15. Пол Александров , 7. Васил Велев, 18. Янчо Андреев , 77. Петър Петров, 8. Стоян Кадифчин, 10. Ангел Лачов, 99. Спас Спасов

Резерви: 12. Милетко Христов, 23. Дарио Стоичков, 17. Калоян Янков, 9. Георги Барбов, 11. Костадин Иванов, 13. Станислав Желязков, 4. Светослав Диманов

Стадион: "Българска армия", София

снимки: Емона Цончева, Sportal.bg