7 гола срещу Лихтенщайн доближиха Русия до голямата цел (видео)

Русия разнебити Лихтенщайн със 7:0 и излезе на второ място в група "G" от евроквалификациите. 4 гола заби Артьом Дзюба, а по веднъж се разписаха Александър Кокорин, Фьодор Смолов и Алан Дзагоев. И докато успехът срещу футболното джудже беше очакван, голямата радост за руснаците дойде от Стокхолм, където Австрия победи Швеция с 4:1 и позволи на "Сборная" да измести скандинавците от втората позиция. Това означава, че руснаците се нуждаят от 4 точки в гостуването на Молдова и домакинството на Черна гора, за да се класират директно за Евро 2016.

За Русия това беше втора поредна победа в квалификациите, след като преди няколко дни надви Швеция с 1:0 в дебюта на Леонид Слуцкий като национален селекционер. Наследникът на Фабио Капело направи само една промяна в стартовия си състав, като вместо Юрий Жирков в лявата част на защитата започна Дмитрий Комбаров. Артьом Дзюба стартира на върха на атаката, а зад него действаха Олег Шатов, Роман Широков и Александър Кокорин. В средата на терена пък си партнираха Игор Денисов и Алан Дзагоев.

Руснаците имаха леки затруднения само до първия гол, отбелязан от Дзюба в 21-ата минута. Таранът на Зенит получи перфектен пас от Широков и откри резултата. Последваха няколко сериозни пропуска на "Сборная", а в 39-ата минута Дзюба изскочи зад защитата отново след подаване на Широков и беше фаулиран от Кауфман, който получи директен червен картон. Дузпата изпълни Александър Кокорин и резултатът стана 0:2. В самия край на полувремето поредното добро взаимодействие между Широков и Дзюба завърши с нов гол на нападателя, но повторенията показаха, че при паса към него има засада, която не беше отсъдена.

С 10 човека задачата на домакините стана още по-сложна, но те не допуснаха нов гол чак до 73-ата минута, когато Дмитрий Комбаров асистира за хеттрика на Дзюба. Четири минути по-късно при идентична ситуация Йеле спаси удара на руския нападател, но при добавката Смолов не сбърка.

В края на мача Дзагоев от фаул и отново Дзюба оформиха изразителната победа на руснаците, които вече държат съдбата си в свои ръце и са много близо до класиране за еврофиналите.

ЛИХТЕНЩАЙН - РУСИЯ 0:7 (0:3)
0:1 Дзюба (21)
0:2 Кокорин (40 ) д.
0:3 Дзюба (45)
0:4 Дзюба (73)
0:5 Смолов (77)
0:6 Дзагоев (85)
0:7 Дзюба (90)