Испания сломи Македония с куриозен гол (видео)

Националният отбор на Испания записа минимална победа с 1:0 над Македония в Скопие. "Ла Фурия" прибави нови три точки в актива си и е само на точка от класиране на еврофиналите във Франция догодина. Единственото попадение падна в 8-ата минута и бе куриозен автогол на вратаря Томе Пацовски. Това пък бе шесто поредно поражение на западните ни съседи в евроквалификациите в група "С".

Испания стартира мача по-активно и в 8-ата минута Хуан Мата отправи балонно центриране в наказателното поле, топката куриозно прехвърли вратаря Пацовски, удари се в гредата и след това в гърба му и се озова зад голлинията за 0:1.

След това гостите продължиха да стоят по-добре на терена, докато играчите на Македония имаха трудности да стигат до положения пред Давид Де Хеа. В същото време Испания можеше да вкара втори гол, който да е точно копие на първия. Този път Карвахал центрира отдясно и отново кълбото опасно полетя по посока на вратата, но този път напречната греда помогна на домакините.

През втората част Испания доста намали оборотите и това можеше да им изиграе лоша шега. В 49-ата минута Хасани стреля опасно от фаул, но кълбото профуча над вратата. В 60-ата минута пък отново той получи чудесно центриране в наказателното поле, но отблизо не успя да стреля с глава, като претендираше и за нарушение срещу него.

Все пак Испания запази минималната си преднина до края и вече има 21 точки и заема първото място в класирането в групата с 2 точки пред втория Словакия и 5 пред третия Украйна. Македония пък остава на дъното с 3 спечелени точки.