Турция изненада Германия насред Берлин (видео)

Отборът на Германия допусна втора неприятна загуба от началото на Евробаскет 2015, след като днес един от домакините на шампионата на Стария континент отстъпи от Турция със 75:80 в двубой от група „В”.

Най-резултатен за победителите беше Чеди Осман, който вкара 17 точки, а Семих Ерден и Ерсан Илясова добавиха съответно по 16 и15 точки.

Денис Шрьодер се разписа с 24 точки за домакините, а Дирк Новицки записа срещу името си 15 точки.

Германците направиха изключително слаб старт на мача, като успяха да реализат едва 11 точки в първата четвърт, а същевременно нападението на Турция действаше безотказно и така след 10 минути игра южните ни съседи имаха повече от комфортна преднина – 31:11.

През втората четвърт домакините се съвзеха от шока и значително подобриха представянето си в защита, но въпреки това, слабостите в нападение не позволиха на Новицки и компания да направят нешо повече от това да намалят разликата в резултата с повече от три точки – 24:41 на почивката.

Третата четвърт премина на приливи и отливи и за двата отбора, като първо Германия стопи разликата до само 12 точки след успешни атаки на Вайтман и Шрьодер, но в последните три минути на частта гостите отново поеха иницитивата, а Осман възстанови преднината на Турция – 60:43.

Германците се хвърлиха с всички сили да търсят обрат на старта на заключителните десет минути, а Шрьорер, Плеш и Бензинг бяха в основата на добра серия за тима си, с която интригата в мача се завърна – 64:73 при 3:29 минути до финалната сирена. В оставащото време домакините опитаха всичко, но прибързаните им действия в атака се оказаха пагубни, докато турците се възползваха от всеки шанс и след серия от успешни наказателни удари на Гюлер и Ерден, Турция се поздрави с успеха – 80:75.