Сърбия продължава да мачка на Евробаскет 2015 (видео)

Отборът на Сърбия постигна трета поредна победа в група „В” на Евробаскет 2015, след като днес се наложи с категоричното 93:64 над състава на Исландия. Сед тази победа сърбите заемат еднолично първото място във временното класиране, а исландците са на последната 6-а позиция с три поражения в актива си.

Неманя Недович беше най-резултатен за победителите – 15 точки, а Мирослав Радулица и Никола Калинич добавиха съответно по 13 и 12 точки.

Логи Гунарсон бе единственият баскетболист на Исландия, който записа срещу името си двуцифрен точков актив, след като отбеляза 18 точки.

Баскетболистите на Сърбия поеха контрол върху двубоя от първия съдийски сигнал, но въпреки това, така и не успяха да използват максимално превъзходството си и след десет минути западните ни съседи имаха аванс само от осем точки – 24:16.

През вторите десет минути Исландия изравни играта, но това помогна на симовличните гости двубоя само да спрат покачването на пасива им. През повечето време разликата в резултата се движеше между между 7-8 точки, но в самия край на първото полувреме Сърбия използва по-добре шансовете си и стигна до двуцифрен актив – 42:32.

След почивката сърбите вдигнаха сериозно оборотите и в тези минути ясно си пролича, че са по-класния от двата състава на терена. След 30 минути игра преднината на домакините бе 19 точки – 67:48, но въпреки това, в заключителната последна четвърт Теодосич и компания не намалиха оборотите и стигнаха до още по-изразителен успех – 93:64.